Kiedy zacząć naukę programowania?

Jak najwcześniej!

Zajęcia z kodowania dla przedszkolaków to rozwój uniwersalnych umiejętności logicznego myślenia, rozszerzenie edukacji matematycznej i rozbudzanie zdolności intelektualnych.
Program Przedszkolaki Kodują wspomaga nauczycieli w realizowaniu podstawy programowej.

45 minutowe semestralne warsztaty dla grup 6- 12 osób, przeznaczone są dla dzieci 5-6 lat i opierają się na wykorzystaniu gier i zabaw z zakresu myślenia algorytmicznego.

Nie siedzimy przed ekranami!

Używamy tradycyjnych narzędzi dydatkycznych do pracy z grupą takich jak mata edukacyjna i karty pracy indywidualnej, technologia jest także obecna na zajęciach w postaci robotów i akcesoriów.

Na czym pracujemy?

Na zajęciach wykorzystujemy matę edukacyjną i związane z nią akcesoria wspomagające poznawanie przez dzieci takich zagadnień jak: cyfry, liczmany, figury geometryczne, działania matematyczne, symetria, orientacja w przestrzeni, w schemacie własnego ciała, tworzenie zbiorów, porównywanie ilości, wielkości, wstęp do układu współrzędnych.
Na macie układamy pierwsze kody programistyczne składające się ze strzałek, znaczka start i stop. Stopniowo rozszerzamy naszą wiedzę o skręty w lewo i w prawo, wykonywanie czynności typu podnoszenie, skakanie przez przeszkody.
Na kolejnym etapie nauki pracujemy przy pomocy gry Scottie Go w wersji edukacyjnej. Jest ona połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których dzieci układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego.
Scottie Go realizuję warunki polskiej podstawy programowej nauczania informatyki oraz wykorzystuje najnowsze zdobycze światowej metodyki nauki programowania poprzez wdrożenie myślenia komputacyjnego – umiejętności rozwiązywania problemów z różnych dziedzin z wykorzystaniem technologii informatycznej oraz świadomego wykorzystana z metod i narzędzi cyfrowych poprzez:
– rozumienie, analizowanie i rozwiązywanie problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego i sposobów reprezentowania informacji,
– rozwijanie kompetencji społecznych, takich jak: komunikacja i współpraca w grupie
Przedstawiamy dzieciom Photona, robota, który posiada całą gamę interaktywnych czujników, dzięki czemu stanowi świetne narzędzie dydaktyczne i doskonale urozmaica zajęcia. Potrafi reagować na otoczenie, wydawać dźwięki, okazywać emocje, zmieniać kolory i wiele wiele więcej. Photon to zaawansowana interaktywna zabawka do nauki algorytmicznego myślenia.

Pracujemy na opracowanych przez nas kartach pracy wypełnianych przez dzieci podczas zajęć

Zajęcia organizujemy w Twoim przedszkolu.

Nasz trener przyjeżdża do grupy ze sprzętem i pomocami edukacyjnymi.

Możesz nas zaprosić do swojej placówki.

Zzorganizujemy dla grupy Twojego dziecka bezpłatne zajęcia pokazowe i zaprosimy pozostałych rodziców do udziału w kursie w nowym roku szkolnym.

Zaproszenie do współpracy